Stroud and District Athletic Club


Standish Woodland Chase - 18 August 2002
RESULTS

Pos

No

Cat

Time

Name

Club

1

1694

SM

56.12

Alex Wood

City of Bath AC

2

1951

SM

57.42

Carlo Toledo

Severn AC

3

1658

MV40

59.34

John Bamber

GWR

4

1693

SM

59.54

Chris Harvey

Severn AC

5

1685

SM

60.34

Graeme Davis

Stroud & District AC

6

1638

SM

61.23

Richard Griffiths

Telford AC

7

1942

MV40

62.01

Peter Richardson

Worcester AC

8

1938

SM

62.59

Martin Humphries

Stroud & District AC

9

1920

SM

63.11

Paul McDonnell

Stroud & District AC

10

1663

MC40

64.04

Dave Gunstone

City of Bath AC

11

1671

MV40

64.19

Glyn Bagnall

Cheltenham & County Harriers

12

1672

SM

64.57

Mike Cardew

Cheltenham & County Harriers

13

1665

SM

65.15

Alex Copping

City of Bath AC

14

1669

MV40

65.24

Michael Chandler

Pontypridd AC

15

1929

MV40

65.31

Kevin Jackson

Dursley AC

16

1679

MV40

65.55

Trevor McGill

Droitwich AC

17

1918

SM

66.48

Luke Malarz

Chepstow Harriers

18

1912

MV40

66.58

Charles Daniels

Bristol Orienteering

19

1690

MV50

67.51

Roy Bridgen

City of Bath AC

20

1916

MV40

68.04

John Hargreaves

GWR

21

1914

MV50

68.21

Dave Rose

City of Bath AC

22

1967

SM

68.26

Nigel Misselbrook

Croft Ambrey

23

1692

MV40

68.43

Tom Hutchison

City of Bath AC

24

1926

SM

68.49

Charles Sanders

City of Bath AC

25

1943

SM

68.57

Jason Cropton

Stroud & District AC

26

1691

MV50

69.00

Russell Brian

Tipton Harriers

27

1623

LV35

69.25

Ange Sadler

Cheltenham & County Harriers

28

1924

SM

69.39

Clive Sentance

Tewkesbury AC

29

1947

MV50

69.45

Mike Jillians

City of Bath AC

30

1660

SM

70.02

Chris Smallman

Worcester AC

31

1697

MV50

70.29

John Davies

City of Bath AC

32

1677

MV50

70.31

Richard Bramley

Dursley AC

33

1678

MV50

70.33

Graham Hawkins

Dursley AC

34

1946

MV40

70.38

Steve Watts

Calne Running Club

35

1923

SM

70.48

Calum Cheshire

MDC

36

1648

MV50

70.52

Ben Kent-Payne

City of Bath AC

37

1689

MV40

71.12

Peter Hutton

Chepstow Harriers

38

1673

MV40

71.26

John Tarkanyi

Nailsea Running Club

39

1670

MV40

71.59

Derrick Morgan

Cheltenham & County Harriers

40

1937

LV35

72.13

Alison Cockcroft

Stroud & District AC

41

1962

MV40

72.22

Andrew Kirby

GWR

42

1917

MV40

73.12

Ian Wade

Chepstow Harriers

43

1934

MV40

73.24

Gary Barnes

Severn AC

44

1919

LV45

73.33

Julie Simmonds

St Albans Striders

45

1925

MV40

74.06

Mark Dunscombe

Sarn Helen

46

1696

MV40

74.09

Andy Mullett

City of Bath AC

47

1953

MV40

74.09

Robert Williams

City of Bath AC

48

1959

SM

74.23

Ian Caldicott

RRC

49

1956

MV40

74.32

Peter Blenkiron

Thornbury Running Club

50

1957

SM

74.56

David Wood

Dursley AC

51

1674

MV40

75.29

Steve Sancto

Nailsea Running Club

52

1966

SM

75.42

Tim Stait

Stroud & District AC

53

1950

LV35

75.55

Philippa Leech

Hallamshire Harriers

54

1698

MV40

76.09

Neil Pringle

Wootton Bassett Hounds

55

1625

SL

76.20

Nicky Bushell

U/A

56

1948

MV40

77.11

Philip Manning

Stroud & District AC

57

1662

MV50

77.15

David Brazener

Cheltenham & County Harriers

58

1622

SM

77.25

Jonathan Barker

Almost Athletes

59

1965

MV40

77.30

Rod Taylor

Droitwich AC

60

1655

MV40

77.34

Mac McGarry

Stroud & District AC

61

1656

SM

77.45

Nick Hooper

U/A Worcester Joggers  

62

1931

LV45

77.49

Rose Smith

Stroud & District AC

63

1955

MV40

77.55

Andy Stott

Chepstow Harriers

64

1633

LV35

78.08

Sandra Wolanski

Eynsham Road Runners

65

1649

MV40

78.18

Chris Young

Stroud & District AC

66

1659

MV40

78.30

Tiarnan O’Cleirigh

U/A

67

1913

MV40

78.33

Peter Foster

U/A

68

1639

SM

78.40

Dave Treherne

U/A

69

1960

LV35

78.50

Selina Caldicott

RRC

70

1958

MV40

79.22

John Reid

Corsham Running Club

71

1954

MV60

79.28

Mike Coupe

Nailsea Running Club

72

1930

MV50

79.40

Gareth Jones

Chepstow Harriers

73

1681

SM

79.47

Stuart Welch

U/A

74

1687

SM

80.01

Robin Jones

U/A

75

1624

SM

80.17

John Russell

U/A

76

1628

SL

80.20

Rachel Smith

U/A

77

1637

MV50

80.26

Mervyn Hobbs

Calne Running Club

78

1921

LV35

80.42

Judith Llewellyn

Chepstow Harriers

79

1939

SM

80.42

Mike Grisonthwaite

Chorley

80

1646

MV50

80.54

Pete Shore

U/A

81

1968

MV60

81.30

Tony Fisher

Cheltenham & County Harriers

82

1944

LV35

81.56

Gill Bearman

Westbury Harriers

83

1936

MV50

82.12

Nicky Ferguson

Stroud & District AC

84

1632

MV50

82.25

Malcolm Devenish

Marshfield Runners

85

1961

MV40

82.26

Philip Warry

Bitton Road Runners

86

1630

MV60

82.30

Richard Phillips

Cheltenham & County Harriers

87

1680

LV35

82.50

Suzanne Cheshire

U/A

88

1676

MV50

83.05

Ken Brown

Stroud & District AC

89

1963

MV50

84.07

Michael Palmer

East Cornwall Harriers

90

1652

SM

84.21

David Denton

U/A

91

1645

LV35

84.31

Louise Little

Stroud & District AC

92

1650

MV40

84.41

Kenneth Slater

U/A

93

1629

MV40

84.46

Mike Nicholls

City of Bath AC

94

1935

MV50

84.59

Simon Taylor

Eynsham Running Club

95

1922

MV50

85.01

Leslie Pedrick

U/A

96

1928

SM

85.02

Trevor Smart

U/A

97

1654

LV35

85.14

Alaine McGarry

Stroud & District AC

98

1657

MV40

85.25

Mark Johnson

U/A

99

1688

LV35

86.24

Berna Cantwell

Chepstow Harriers

100

1940

MV60

86.37

Pete Farman

TRA

101

1945

LV35

88.32

Pam Ferris

Cheltenham & County Harriers

102

1643

SL

89.41

Catherine Williams

U/A

103

1651

LV35

89.45

Helen Acosta

City of Bath AC

104

1636

LV45

89.53

Brenda Avery

U/A

105

1675

MV40

90.09

Mike Garnett

Stroud & District AC

106

1640

LV35

90.59

Rachel Tevorson

U/A

107

1627

SM

91.03

Chris Trainor

U/A

108

1932

MV40

91.11

Nigel Thomas

Severn AC

109

1933

|LV35

91.11

Pauline Barnes

Gloucester AC

110

1642

MV40

91.20

Dominic O’Conner

Corsham Running Club

111

1927

LV35

91.22

Maggie Nichols

RRC

112

1634

SM

91.39

Salvatore Savino

U/A

113

1664

MV60

91.43

Roland Skeplorn

Bitton Road Runners

114

1684

MV50

92.18

Christopher Barker

Worcester Joggers

115

1949

SM

92.26

Richard Gilbert

U/A

116

1952

MV50

92.36

Terry Shore

U/A

117

1668

MV60

93.09

Terry Jennings

City of Bath AC

118

1631

MV50

93.18

Michael Alsworth

RRC

119

1699

LV35

93.37

Janet Goddard

Thornbury Running Club

120

1667

LV55

93.52

Vivien Toms

Avon Valley Runners

121

1683

LV45

93.57

Carole Bishop

Thornbury Running Club

122

1644

MV60

95.20

Barry Clinton

Centurian Road Runners

123

1626

MV50

96.02

Bryan Jones

RRC

124

1621

SL

97.43

Tracey Snell

U/A

125

1915

MV60

98.21

George Lawson

U/A

126

1620

SL

99.13

Lesley Hughes

Stroud & District AC

127

1641

MV40

101.04

John Prout

U/A

128

1666

MV60

105.30

Tony Bartlett

Avon Valley Runners

129

1964

LV35

107.11

Joanna Sharp

Ludlow

130

1661

LV55

107.33

Patricia Seabrook

Finch Coasters

131

1682

MV60

108.28

Graham Bishop

Thornbury Road Runners

132

1911

LV45

110.50

Elaine Hall

Thornbury Road Runners